KONST / Litografier / Färglitografi 7336544
*
nr 733 6544
Gösta Gierow
(f. 1931), Sverige
Färglitografi , Gösta Gierow (f. 1931), 58/265, Komposition, motivets mått: 36 x 50
Kondition: fläckar
Gösta Gierow, svensk målare född i Bromma i Stockholm 1931.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:10:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 16:15:48
1
100 kr
9/1 17:04:22
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gösta Gierow
Gösta Gierow, svensk målare född i Bromma i Stockholm 1931.
Läs mer om Gösta Gierow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gierow komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gösta Gierow
Kondition: fläckar
Gösta Gierow, svensk målare född i Bromma i Stockholm 1931.
Läs mer om Gösta Gierow
nr 733 6544
Gösta Gierow
(f. 1931), Sverige
Färglitografi , Gösta Gierow (f. 1931), 58/265, Komposition, motivets mått: 36 x 50
Kondition: fläckar
Gösta Gierow, svensk målare född i Bromma i Stockholm 1931.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 16:15:48 | 1 | 100 kr |
| 9/1 17:04:22 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gösta Gierow
Gösta Gierow, svensk mÃ¥lare född i Bromma i Stockholm 1931.Läs mer om Gösta Gierow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta gierow komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



